Mobil jeneratör, bir yerden bir yere taşınabilen bir jeneratördür. Genellikle elektrik şebekesine bağlı olmayan alanlarda güç sağlamak veya elektrik kesintilerine karşı yedekleme gücü sağlamak için kullanılırlar.

Mobil jeneratörler çeşitli boyutlarda ve kapasitelerde mevcuttur. Küçük mobil jeneratörler kampçılar ve acil durum kitleri için kullanılabilirken, büyük mobil jeneratörler inşaat alanları ve özel etkinlikler için kullanılabilir.

Mobil jeneratörler, tekerlekler veya römorklarla taşınabilir. Bazı mobil jeneratörler jeneratörü taşımak için bir vinç veya forklift gerektiren skidlere monte edilmiştir.

Mobil jeneratörler, çeşitli motor tipleriyle çalıştırılabilir, bunlara şunlar dahildir:

  • Dizel: Dizel mobil jeneratörler en yaygın türdür. Güvenilirdirler ve uzun çalışma süreleri sunarlar.
  • Benzin: Benzinli mobil jeneratörler dizel mobil jeneratörlerden daha hafif ve daha taşınabilirdir. Ancak daha az verimlidirler ve daha sık bakım gerektirirler.
  • Propan: Propan mobil jeneratörler benzinli ve dizel mobil jeneratörlerden daha temiz yanan bir seçenektir. Ayrıca daha sessizdirler ve daha az emisyona sahiptirler.

Mobil jeneratör, eviniz, işiniz veya tesisiniz için doğru güç kaynağı olup olmadığını belirlemek için özel ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Hemen Ara

Tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en alakalı deneyimi sunmak için web sitemizde çerezler kullanıyoruz. "Kabul Et" seçeneğine tıklayarak, TÜM çerezlerin kullanımına izin vermiş olursunuz.
Whatsapp Destek